Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli 800 gr
Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli 800 gr
Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli 800 gr
Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli 800 gr

Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli 800 gr

Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)

Koztepe Çiftliği Ceviz Reçeli

:

 

Koztepe Çiftliğin’ de ceviz reçelleri, Haziran-Temmuz aylarında olgunlaşmamış cevizlerin hasatı yapılarak hazırlanmaktadır. Kavanoz içerisinde 16-18 adet ceviz bulunur.

Ceviz Reçeli faydaları nelerdir?

Beyin hücrelerini geliştirir, maksimum enerji sağlar, yaşlanmayı geciktirir, vücuda direnç sağlar, kolesterolü düşürür, kabızlığı giderir, astım ve bronşite iyi gelir. Özellikle çocukların kemik ve zeka gelişimine faydalıdır. İnsan psikolojisinde de etkili bir özelliği olan ceviz reçeli öfkeyi dindirir, sinir sistemini rahatlatır.

Koztepe Çiftliği ceviz reçeli yapılışı

Öncelikle ceviz kabuklarını çok ince bir şekilde ve özenle soyuyoruz. Su dolu kabımıza cevizlerimizi atıyoruz. Cevizin acılığı yirmi günde geçtiği için sabah akşam günde iki kere olmak üzere yirmi gün boyunca cevizlerimizin suyunu değiştirerek tatlandırma işlemi yapıyoruz. Yirmi gün bittiğinde cevizlerimizi kireç kaymağına alıyoruz ve 5-6 saat orada bekletiyoruz. Daha sonra güzelce yıkayarak kireçten arındırıyoruz. Tencereye cevizlerimizi alıyoruz ve bir taşım kaynadıktan sonra soğuk suya tutuyoruz. Ardından, kaynamış suyun içerisinde limon ile birlikte cevizlerimizi 3-4 dakika bekletiyoruz. Son olarak cevizlerimizi tekrar tencereye alıyoruz ve şeker pancarı, 3-4 adet tarçını, 1-2 adet karanfili ekleyip kaynatıyoruz. 45 dakika boyunca kıvama gelmesini bekliyor en son olarak da siz müşterilerimize sunmak üzere kavanozlara dolduruyoruz.

 

 

*** %100 müşteri memnuniyeti için çalışıyor ve üretiyoruz. Tüm ürünlerimize o kadar çok güveniyoruz ki; iade ve değişim garantisi veriyoruz. ***

 

Ambalaj : cam şişe

Saklama Koşulları: serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz,doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Menşe : Türkiye

Bölge: Denizli

Bahçe : Koztepe Çiftliği

Enerji : 296 kcal

Yağ : 0

Karbonhidrat : 73.3 gr

Şeker: 57,4 gr

Protein : 0,6 gr

*Besin değerleri 100 gr için değerlendirilmiştir.

Sadece şeker pancarı kullanılmaktadır.